Do zahájení nejbližší akce zbývá:

Event is starting in
Event happening now:
Turnaj dvouher žen PRASKLÉ RAKETY 2024

Ahoj děvčata, v sobotu 27.7..2024  od 9.30 hodin proběhne turnaj PRASKLÉ RAKETY.

Náhradní termín 3.8. 2024

Pozvěte známé příznivkyně tenisu a i ty, na které jsem nechtíc zapomněla, potvrďte prosím svoji účast, vše ostatní jako obvykle!

Proběhlo Tenisové Family Open 2019

Dne 18.5.2019 proběhl tradiční tenisový turnaj, tentokrát již 21. ročník Family Open 2019.

Je až neuvěřitelné, jak nám, počasí přálo a jak vlastně opakovalo scénář z posledních dvou předchozích let. Deštivý týden, s nízkými teplotami jako by byl v sobotu zapomenut. Modrá obloha, teplo a celý den sluneční svit. A možná i proto opět tento turnaj přilákal mnoho i nových účastníků. Turnaj tak můžeme směle označit za stále populárnější v rozpisu turnajů Tenisového oddílu při TJ Sokol Hukvaldy.

Jde o turnaj  čtyřher rodinných příslušníků, či sloučených dvojic volných a  neprofesionálních hráčů.

Letos se nám podařilo připravit kurty velmi kvalitně. A pomohlo nám také počasí. Pěkně kurty prolilo vodou a my mohli pěkně válcovat a upravovat povrch.
Provlhčení jim velmi jen pomohlo.

Účastníci turnaje Family Open 2019

Zahajujeme v 10 :00 hodin. Sešlo se celkem 20 tenistů a vytvořilo 10 párů. Stejně jako v loni to znamená mít 2 skupiny, kde se hraje každý s každým, a nakonec finálovou skupinu 2 nejlepších párů z obou skupin, které se utkají o 1–4. místo.

Bylo zapotřebí rozlosovat páry do dvou skupin, a jejich první dva páry pak mezi sebou budou hrát o účast na stupínku vítězů a bramborovou medaili.

Pravidla byla stanovena takto:

- hrálo se na vítězných 5 gamů, nutný 2 gamový rozdíl
- za stavu 5 : 5 tiebreak
- rozhoduje počet dosažených bodů - vítězství 1, prohra 0
- při shodě bodů rozhoduje vzájemný zápas
- jinak poměr vítězných a prohraných gamů

Počasí nám přálo po celou dobu tvrdých bojů. A sluníčko nás tentokráte nešetřilo. Kdo zrovna nehrál, hledal si chládek a něco k pití, což zajišťovala bečka piva od našeho sponzora Vítka Lanči, řečeného Vajt.

5.     Slávek a Petr Solanští

Celý den probíhaly tvrdé boje, z nichž nakonec vítězně v jednotlivých skupinách vyšly tyto 4 finálové dvojice:

Skupina A:

1. Mirek a Mirek Hložánkovi
2. Jarda Janošek a Honza Kozel

Skupina B:

1. Eva a Marta Kučovy
2. Slávek a Petr Solanští

Ve čtvrtfinále  se utkali 1. ze skupiny  A s 2. ze skupiny B, a 1. ze skupiny B s 2. ze skupiny A.

V prvním duelu zvítězili Slávek a Petr Solanští nad Mirkem a Mirkem Hložánkovými  5:2.

Druhý duel vahráli Eva a Marta Kučovy nad Jardou Janoškem a Honzou Kozlem v poměru 5:1.

Boj o 3. místo vybojovali M+M Hložánkovi nad J. Janoškem a H. Kozlem poměrem 5:2

Finále nakonec nejlépe zvládli S. + P Solanští a porazili E. + M. Kučovy v poměru 6:4.

Výsledná tabulka finálových bojů tedy vypadá takto:

1. místo – Slávek a Petr Solanští
2. místo -  Eva a Marta Kučovy
3. místo - Mirek a Mirek Hložánkovi
4.  místo - Honza Kozel a Jarda Janošek

Nejlepší dvojice turnaje:

Vítězi turnaje ale jsou všichni zúčastněni, včetně fandících rodinných příslušníků. Byl to nádherný teplý, sluneční a sportovní den.

Výsledky si dnes již jinak neumíme představit, než na tabulích vyrobených Mirkou Boturovou: