Proběhlo Family Open 2019

Proběhlo Tenisové Family Open 2019

Dne 18.5.2019 proběhl tradiční tenisový turnaj, tentokrát již 21. ročník Family Open 2019.

Je až neuvěřitelné, jak nám, počasí přálo a jak vlastně opakovalo scénář z posledních dvou předchozích let. Deštivý týden, s nízkými teplotami jako by byl v sobotu zapomenut. Modrá obloha, teplo a celý den sluneční svit. A možná i proto opět tento turnaj přilákal mnoho i nových účastníků. Turnaj tak můžeme směle označit za stále populárnější v rozpisu turnajů Tenisového oddílu při TJ Sokol Hukvaldy.

Jde o turnaj  čtyřher rodinných příslušníků, či sloučených dvojic volných a  neprofesionálních hráčů.

Letos se nám podařilo připravit kurty velmi kvalitně. A pomohlo nám také počasí. Pěkně kurty prolilo vodou a my mohli pěkně válcovat a upravovat povrch.
Provlhčení jim velmi jen pomohlo.

Účastníci turnaje Family Open 2019

Zahajujeme v 10 :00 hodin. Sešlo se celkem 20 tenistů a vytvořilo 10 párů. Stejně jako v loni to znamená mít 2 skupiny, kde se hraje každý s každým, a nakonec finálovou skupinu 2 nejlepších párů z obou skupin, které se utkají o 1–4. místo.

Bylo zapotřebí rozlosovat páry do dvou skupin, a jejich první dva páry pak mezi sebou budou hrát o účast na stupínku vítězů a bramborovou medaili.

Pravidla byla stanovena takto:

- hrálo se na vítězných 5 gamů, nutný 2 gamový rozdíl
- za stavu 5 : 5 tiebreak
- rozhoduje počet dosažených bodů - vítězství 1, prohra 0
- při shodě bodů rozhoduje vzájemný zápas
- jinak poměr vítězných a prohraných gamů

Počasí nám přálo po celou dobu tvrdých bojů. A sluníčko nás tentokráte nešetřilo. Kdo zrovna nehrál, hledal si chládek a něco k pití, což zajišťovala bečka piva od našeho sponzora Vítka Lanči, řečeného Vajt.

5.     Slávek a Petr Solanští

Celý den probíhaly tvrdé boje, z nichž nakonec vítězně v jednotlivých skupinách vyšly tyto 4 finálové dvojice:

Skupina A:

1. Mirek a Mirek Hložánkovi
2. Jarda Janošek a Honza Kozel

Skupina B:

1. Eva a Marta Kučovy
2. Slávek a Petr Solanští

Ve čtvrtfinále  se utkali 1. ze skupiny  A s 2. ze skupiny B, a 1. ze skupiny B s 2. ze skupiny A.

V prvním duelu zvítězili Slávek a Petr Solanští nad Mirkem a Mirkem Hložánkovými  5:2.

Druhý duel vahráli Eva a Marta Kučovy nad Jardou Janoškem a Honzou Kozlem v poměru 5:1.

Boj o 3. místo vybojovali M+M Hložánkovi nad J. Janoškem a H. Kozlem poměrem 5:2

Finále nakonec nejlépe zvládli S. + P Solanští a porazili E. + M. Kučovy v poměru 6:4.

Výsledná tabulka finálových bojů tedy vypadá takto:

1. místo – Slávek a Petr Solanští
2. místo -  Eva a Marta Kučovy
3. místo - Mirek a Mirek Hložánkovi
4.  místo - Honza Kozel a Jarda Janošek

Nejlepší dvojice turnaje:

Vítězi turnaje ale jsou všichni zúčastněni, včetně fandících rodinných příslušníků. Byl to nádherný teplý, sluneční a sportovní den.

Výsledky si dnes již jinak neumíme představit, než na tabulích vyrobených Mirkou Boturovou: